English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Knihy a články o evoluci Vesmírného Vědomí.
Pro zájemce o metody duchovní seberealizace, poznání Boha.

 
Slovo na závěr
 

Rádžajóga a buddhijóga/Slovo na závěr


Slovo na závěr

Cyklus našeho cvičení je u konce. Každý získal, kolik chtěl a kolik mohl. Díky cvičení jsme radostnější, šťastnější, máme mnoho upřímných přátel, emocionální stav každého z nás podstatně méně podléhá nepříznivým vlivům vnějšího působení. To nejdůležitější je, že jsme položili základ Lásce, základ duchovnímu růstu.

Nyní stojí před mnohými z nás otázka: Co dál?

Připomeneme si zákony Vývoje, abychom se na Cestě zbytečně nezastavovali.

Je nutno sledovat tyto tři aspekty současně:

1. bezprostředně se zdokonalovat

2. aktivně se účastnit života společenství, s nímž adept společně směřuje ke stanovenému cíli (individuální vklad musí být výrazný)

3. předávat získané zkušenosti a vědomosti jiným lidem v souladu se svými možnostmi.

Ani jeden velký stupeň nezdoláme, jestliže nejprve nepomůžeme jiným dosáhnout toho stupně, který sami chceme opustit.

Za každým větším či menším vzestupem, který je podmíněn přílivem nového poznání a nových návyků, nás to bude jistě stahovat nazpět. Je to prověrka kvality získaných znalostí. Avšak neprověřuje se síla svalů nebo pevnost kostí, ale především etická stránka vývoje. Pohyb probíhá po sinusoidě. Budeme to mít stále na paměti a budeme se snažit, abychom nesklouzli po klesající linii sinusoidy až do výchozí pozice. Snažme se, aby nový vzestup začal pokud možno co nejdříve, aby naše Cesta směřovala vzhůru.

Také si navždy zapamatujeme: kdo hledá štěstí pro sebe, nemůže být šťasten. Štěstí se získává pouze službou. Pokusy najít vnější podmínky, které by nás učinily šťastnými, jsou iluzorní. Je to honba za nedosažitelným obzorem. Skutečného štěstí může dosáhnout pouze ten, kdo se naučil radovat se ze štěstí jiných, naučil se sloužit lidem a přinášet jim štěstí.

 

<<< >>>
 
Hlavní stránkaKnihyČlánkyFilmyFotogalerieScreensaversNaše stránkyOdkazyO násKontakt