English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Knihy a články o evoluci Vesmírného Vědomí.
Pro zájemce o metody duchovní seberealizace, poznání Boha.

 
12 lekce
 

Rádžajóga a buddhijóga/12 lekce


12 lekce

Úvodní meditace.

Psychofyzická cvičení.

Meditace Latihan a spontánní tanec.

Spontánní tanec zakončíme latihanem vestoje bez pohnutí.

Relaxace.

Relaxujeme vleže na zádech asi dvacet minut. Je vhodné si podložit něco pod hlavu (například předem připravený svinutý oděv). Uvedeme se do stavu polovědomí s koncentrací v přední části anáhaty. Zdaří-li se cvičení, pocítíme překvapivě nový stav blaženosti v anáhatě.

Mantry pro čakry.

Pohled z čaker.

Pokračujeme v práci s čakrami. Vestoje budeme přemisťovat shora koncentraci vědomí postupně do všech čaker. Vstupujeme do nich zezadu ze sušumny.

V každé čakře se ocitáme jako ve zvláštním uzavřeném prostoru. Rozhlédněme se v něm. Spatříme-li něco temného, otevřeme v čakře "okno" a odstraníme to. Kromě krajních čaker směřují okna dopředu, u sahasráry vzhůru a u múladháry dolů. Temná energie endogenního (vnitřního) nebo exogenního (vnějšího) původu ztěžuje činnost čaker.

Při vstupu do múladháry pozorujeme nový jev: výrazně se sníží dechová frekvence a potřeba dýchat. Ponoříme-li se plně do múladháry, přestáváme pociťovat nepříjemné působení na organismus a omezuje se i pocit bolesti.

Cvičme nadále koncentraci v čakrách. Vhodné je učit se této technice při pomalé chůzi. Trénink umožňuje vidění vnějších předmětů čakrami místo zrakem. Budeme-li se při chůzi koncentrovat do jedné ze dvou spodních čaker, naše chůze bude krásná a méně se unavíme.

Světelný ventilátor.

Za každou čakrou budeme vytvářet obraz světelného ventilátoru ve vzdáleností 10-15 cm od těla. Vrtulka se bude roztáčet ve směru hodinových ručiček, díváme-li se zezadu. Do čakry se tak dostává proud světla, které ji naplňuje. Činnost ventilátoru sledujeme také zezadu.

Šavásana 15-20 min.

 

<<< >>>
 
Hlavní stránkaKnihyČlánkyFilmyFotogalerieScreensaversNaše stránkyOdkazyO násKontakt