English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Knihy a články o evoluci Vesmírného Vědomí.
Pro zájemce o metody duchovní seberealizace, poznání Boha.

 
14 lekce
 

Rádžajóga a buddhijóga/14 lekce


14 lekce

Úvodní meditace.

Psychofyzická cvičení.

Meditace Latihan a spontánní tanec.

Relaxace v poloze poloviční želvy, potom v krokodýlí poloze.

Cvičení s koncentrací ve všech čakrách a pohled z čaker.

Šavásana 15-20 min.

Meditace V horách a práce s čitriní.

Vstaneme k meditaci v kruhu.

Jižní teplé moře, zářivé slunce, modré nebe, hory. Stojíme po krk v teplé laskající mořské vodě. Jemné přílivové vlny přibíhají a vracejí se, kolébají naše těla. Nebraňme se jim. Přijměme ten rytmus... Kochejme se beztížným stavem, klidem, harmonií...

V představě se podívejme vzhůru. Létají tam a křičí rackové, vznášejí se rorýsi. Průzračný vzduch je přeplněn slunečním světlem. Tento radostný prostor nás zve, abychom do něho nahlédli.

Všichni společně, v kruhu se zvedáme nad hladinu, vzlétáme nad mořem. Stoupáme vzhůru do nebeské modři. Směřujeme do hor a přistáváme na travnatém vrcholku hory.

Shora se linou něžné, laskající, ale silné vlny tónů... Zalévají nás a rozpouštějí naše těla... Mizí hlava, ramena, hruď, nohy, celé tělo... Tělo zmizelo, zůstalo jen vědomí, čisté vědomí v trvalém klidu a blaženosti nejjemnějšího prostoru...

V tomto jemném stavu začneme práci s čitriní.

Zkoncentrujeme se nad hlavou, vstoupíme do světlého kanálku, který začíná těsně nad týlní kostí. Spouštíme se do zátylku těsně podél kosti uvnitř lebky a dále procházíme kanálkem čitriní. V některých případech můžeme použít techniky k pročištění kanálku podobně, jak jsme to dělali s čakrami.

Až se nám podaří proniknout do té části kanálku, která prochází tělem, přesvědčíme se, že jsme opravdu v čitriní, ne v hrubším kanálku vadžriní. Zkusíme si ověřit, není-li za tím kanálkem, ve kterém se nacházíme, jiný s ještě jemnější energetickou úrovní.

Potom už nám vstup do čitriní nebude činit potíže.

Nyní budeme trénovat toto cvičení samostatně. Vždy se nejprve naladíme na nejjemnější emocionální úroveň prostřednictvím technik, které jsme se naučili.

 

<<< >>>
 
Hlavní stránkaKnihyČlánkyFilmyFotogalerieScreensaversNaše stránkyOdkazyO násKontakt