English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Knihy a články o evoluci Vesmírného Vědomí.
Pro zájemce o metody duchovní seberealizace, poznání Boha.

 
15 lekce
 

Rádžajóga a buddhijóga/15 lekce


15 lekce

Úvodní meditace.

Psychofyzická cvičení.

Meditace Latihan a spontánní tanec.

Ke konci cvičení se zkoncentrujeme v čitriní. Potom rozšíříme energetickou úroveň čitriní na celou anáhatu, jako bychom protlačili přední stěnu kanálku do prostoru čakry až k přední stěně hrudního koše. Anáhata, stejně jako ostatní Čakry, má pro svou činnost určitý rozsah energetických úrovní. Je zapotřebí "naučit" ji pracovat na jedné z nejvyšších, na úrovni čitriní.

Rozšíříme úroveň čitriní na všechny čakry a potom na celé tělo. Kocháme se tímto jemným stavem. Tělo se může začít samo kolébat. Dejme mu tu možnost.

Relaxace v krokodýlí poloze.

Pránájáma.

Naučíme se ještě jednu pránájámu. Budeme "nadechovat" horním koncem čitriní a "vydechovat" postupně přes všechny čakry. Tímto cvičením každou čakru vždy jedním výdechem účinně očistíme.

Práce s přední drahou.

Nyní se postavíme do kruhu. Prostě se naladíme na vzájemnou dobrosrdečnost a upřímné sympatie. Zvláště se zaměříme na emoci něhy. Na vrcholu tohoto emocionálního stavu, kdy se zdá, že srdce vyskočí z hrudi a navzájem se spojí v jediné, pocítíme přední část čtyř čaker emocionálního centra a přední dráhu.

Představíme si vůni čerstvého sena, jako bychom se do něho zabořili a s rozkoší tu vůni vdechovali (vůně sena, některých květin a parfémů probouzejí aktivitu tohoto meridiánu; jiné vůně účinně probouzejí jiné energetické struktury organismu).

Vstupme do manipúry a pošleme z ní energii vzhůru přední drahou.

Vstupme do múladháry a táhněme odtud energii vzhůru sušumnou až do hlavy a odtud přední drahou dolů do dvou spodních čaker.

Zaměříme se ještě jednou na emoci něžnosti a znovu tuto dráhu procítíme. Komu se cvičení zdařilo, pocítí výraznou rozkoš.

Vzájemné vnímání přední dráhy.

Nyní zrušíme kruh, budeme tvořit dvojice a přistupovat k sobe na vzdálenost 30-50 cm a vnímat navzájem pole přední dráhy. Dráhy spolu rezonují. Pocity se znásobí.

Šavásana 15-20 min.

 

<<< >>>
 
Hlavní stránkaKnihyČlánkyFilmyFotogalerieScreensaversNaše stránkyOdkazyO násKontakt