English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Knihy a články o evoluci Vesmírného Vědomí.
Pro zájemce o metody duchovní seberealizace, poznání Boha.

 
16 lekce
 

Rádžajóga a buddhijóga/16 lekce


16 lekce

Úvodní meditace.

Psychofyzická cvičení.

Meditace Latihan a spontánní tanec.

Relaxace v krokodýlí poloze Pohled z čaker.

Cvičení s čitriní.

Cvičení s přední drahou.

Mikrokosmická oběžná dráha.

Naučíme se další pránájámu. Nejprve se pocvičíme v břišním dechu: pohybujeme bránicí nahoru, dolů a vtahujeme a uvolňujeme při tom dolní Část břicha. Nezaměřujeme se na hrudní dech.

Nyní budeme při každém nádechu vstupovat zezadu do svádhišthány a při každém výdechu povedeme světelnou energii sušumnou vzhůru do ádžni, projdeme jí a odtud dolů po přední dráze do svádhišthány a múladháry. Několikrát pránájámu opakujeme a při každém pohybu energie směrem dolů pociťujeme přílivy blaženosti.

A ještě jedna pránájáma: při každém nádechu zvedáme energii z múladháry sušumnou a při výdechu ji přes temeno hlavy a obličej spouštíme dolů přední drahou. Při pránájámě může vzniknout samovolný kolébavý pohyb. Pro začátek je vhodné opakovat pránájámu nejvíce čtyřikrát.

Tato dvě cvičení můžeme provádět zároveň nebo samostatně. Nazýváme je mikrokosmická oběžná dráha. Energie, která se spouští po přední dráze, se znovu navrací do dvou spodních čaker v jemnější formě. Tato technika se nyní stane naším základním cvičebním prvkem.

Šavásana.

Vzájemné vnímání přední drahý.

 

<<< >>>
 
Hlavní stránkaKnihyČlánkyFilmyFotogalerieScreensaversNaše stránkyOdkazyO násKontakt