English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Knihy a články o evoluci Vesmírného Vědomí.
Pro zájemce o metody duchovní seberealizace, poznání Boha.

 
17 lekce
 

Rádžajóga a buddhijóga/17 lekce


17 lekce

Úvodní meditace.

Psychofyzická cvičení.

Provedeme pouze Smíření a Probuzení. Druhé cvičení rozdělíme do tří fází. Zpočátku posíláme světelné vlny celým tělem až do prstů nohou, potom pouze po sušumně. Nyní sledujeme, jak na nás z nebe padá drobný, něžný, laskavý, zlatavý světelný déšť. Pociťujeme v něm blaženost. Ať prostoupí celé tělo. Zvedneme dlaně vzhůru a v představě na ně postavíme nádobu, něco jako kbelík. Necháme jej naplnit tím světelným deštěm. A nyní si jej vylijeme na tvář. Proud oblažující vláhy protéká přední drahou. Několikrát zopakujeme tento prvek a pociťujeme příliv výrazného blaha.

Znovu se soustředíme na zlatý déšť, který nás zalévá. Rozpustíme se v tom světle. Přejdeme do spontánního tance.

Ve všech dalších lekcích budeme cvičit psychofyzická cvičení a rozcvičku v podobě spontánního tance v této variantě.

Relaxace v krokodýlí poloze.

Pohled z čaker.

Cvičení s čitriní.

Meditace Slunečné ráno.

Zavřeme oči. Představíme si jasné slunečné ráno. Všechno je naplněno ostrým bílým světlem, které přechází do zlatová. Světlo je stále ostřejší.

Rozpouštíme se v něm. Procítíme jeho oslepujíce čistotu. Je to jeden 7, nejjemnějších přírodních jevů. Hlavou počínaje naplníme tím světlem celé tělo... Udržíme tento stav... Nasytíme se jím...

Naučíme se ještě jedno nové cvičení, které má velký praktický význam. Budeme se s otevřenýma očima "dívat" kupředu zároveň z anáhaty a sahasráry. Čakry se při tom spojují jakoby duhou po čitriní. Takový pohled objektivní dobrosrdečnosti a klidu se zvláště hodí při styku se skupinami lidí, na příklad při výuce či při vystupování na scéně.

Cvičení s mikrokosmickou oběžnou drahou.

Cirkulaci po mikrokosmické oběžné dráze provádíme tak dlouho, dokud se neobjeví jasný pocit tepla ve svádhištháně a anáhatě.

Šavásana 15-20 min.

Vzájemné vnímání přední dráhy.

<<< >>>
 
Hlavní stránkaKnihyČlánkyFilmyFotogalerieScreensaversNaše stránkyOdkazyO násKontakt