English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Knihy a články o evoluci Vesmírného Vědomí.
Pro zájemce o metody duchovní seberealizace, poznání Boha.

 
18 lekce
 

Rádžajóga a buddhijóga/18 lekce


18 lekce

Úvodní meditace.

Psychofyzická cvičení.

Meditace Latihan a spontánní tanec.

Relaxace v krokodýlí poloze.

Pohled z čaker.

Cvičení s čitriní.

Cvičení s mikrokosmickou oběžnou dráhou.

Při tomto cvičení spatřujeme svítící zlatavou kuličku jako malé slunce. Proudí z ní teplo a něha. Musíme se naučit spatřovat ji i při otevřených očích, ale koncentrovat zrak na ni není třeba. Přemístíme kuličku zezadu do svádhišthány. Počkáme, až se objeví další kulička, zavedeme ji do múladháry a pokračujeme takto i s ostatními čakrami. Při cvičení s mikrokosmickou oběžnou drahou potom bude světlo vznikat samovolně.

Šavásana 15-20 min.

Jednorázová, komplexní očista čaker.

Následující cvičení provádíme doma individuálně, protože jednotlivé prvky si vyžádají u každého odlišnou dobu. Cvičení může trvat i 3-4 hodiny. Během této doby nepřerušujeme koncentraci. Je pochopitelné, že je vhodné je vykonávat o samotě, abychom nebyli rušeni. Můžeme začít 1-2 hodiny po jídle, které nebylo tučné.

Sedneme si do vadžrásany nebo do sukhásany — tureckého sedu (můžeme tyto polohy střídat).

Soustředíme se v anáhatě a začneme točit její energií kolem vertikální osy proti směru hodinových ručiček, díváme-li se shora. Horní část těla se začíná samovolně pohybovat. Točíme tak dlouho, dokud v čakře nedojde k něčemu, co se podobá intenzivní záři při roztavování kovů. To může trvat asi 5 až 30 minut. Za několik sekund po "roztavení" se začíná z čakry vylévat temná energie, která dosud zůstala v našem těle.

Postupně točíme energií ve všech čakrách v jakékoli následnosti. Cvičení nelze přerušovat a jeho dokončení odkládat.

Tato technika umožňuje očistit čakry od nečistot, kterých jsme se dosud nezbavili. Provádí se jednou v životě, nesejde-li adept z cesty dalšího sebezdokonalování.

Po krátkém odpočinku opakujeme prohlídku svých čaker. Všechny se jeví tak, jako by byly pokryty nánosem tmavého popela. Je třeba se ho zbavit, "setřást" jej. Uvnitř každé čakry postupně v představě nafukujeme balónek a když dosáhne průměru asi 1 metru, propíchneme jej. Balónek praskl, popel jsme setřásli.

Dále následují všechny vhodné techniky pro konečnou očistu všech energetických struktur organismu (psychofyzická cvičení, zpívání mantry AUM, mikrokosmická oběžná dráha atd.). Bude třeba je opakovat s mimořádnou pečlivostí v průběhu 2 až 3 dní, dokud zcela nezmizí všechny zbytkové jevy.

Teoretická část.

V těchto posledních lekcích podáváme výklad ze sociální psychologie a sexuologie (4,6,53,102,103 a další).

 

<<< >>>
 
Hlavní stránkaKnihyČlánkyFilmyFotogalerieScreensaversNaše stránkyOdkazyO násKontakt