English Español Français Deutsch Italiano Český Polski Русский Română Українська Português Eesti 中文

Knihy a články o evoluci Vesmírného Vědomí.
Pro zájemce o metody duchovní seberealizace, poznání Boha.

 
Technické podmínky cvičení
 

Rádžajóga a buddhijóga/Technické podmínky cvičení


Technické podmínky cvičení

Cvičíme v tělocvičně. Praxe ukazuje, že k dosažení potřebných výsledků by měla být skupina asi dvacetičlenná. Při společných meditacích se efekt zvyšuje zároveň se vzrůstajícím počtem členů.

Cvičební prostor by měl být dostatečně zvukově izolován. Je vhodné denní světlo nebo osvětlení žárovkami (můžeme používat stolní lampy). Zářivky jsou naprosto nevhodné, protože jejich záření znemožňuje hodnotnou meditaci.

V zimě je zapotřebí dobré vytápění, protože provádíme dlouhodobé relaxace.

Cvičenci by měli cvičit ve sportovním oděvu z přírodních materiálů, syntetický oděv je nevhodný. Obuv není zapotřebí, stačí ponožky. Kovové předměty před cvičením snímáme. Nosíme si s sebou cvičební podložku a psací potřeby.

Instruktor používá magnetofon s dostatečným výkonem, diaprojektor a promítací plátno.

Pro běh ve třetím kursu je nutná lehká rozchozená sportovní obuv, abychom si neodřeli nohy.

Kursovné je účelné vybírat najeden až tři měsíce, nikoli za celý kurs naráz. To umožňuje cvičencům, kteří program nezvládli, přerušit cvičení bez ztráty finančního vkladu. Instruktor má také možnost doporučit jednotlivcům, aby zvolili jiný systém.

K pokračování v druhém a třetím kursu zveme pouze úspěšné absolventy prvního kursu.

Není vhodné přijímat k práci na tomto systému osoby mladší 18-20 let. Výjimky ve věku 16-18 let jsou přípustné pouze v případě, že adolescent se zúčastní kursu spolu s rodiči, nebo že rodiče již kurs sami absolvovali. Doporučujeme také všem, kdo přišli do prvního kursu, aby pozvali také členy svých rodin. Společné zájmy upevňují rodinu.

Ve zkrácené variantě může být program použit v práci s mládeží a některé prvky v práci s dětmi. Musíme být opatrní především proto, že při zjemňování reflexogenních zón emocionálně volní sféry není přípustné ani jednorázové požití alkoholických nápojů. Mohlo by dojít k narušení zdraví. Nelze spoléhat na to. že: děti a mládež budou k této podmínce přistupovat zodpovědně.

 

<<< >>>
 
Hlavní stránkaKnihyČlánkyFilmyFotogalerieScreensaversNaše stránkyOdkazyO násKontakt